Projekt SPRSS UH III.

Více informací najdete zde.

První akce projektu, více čtěte zde.

základní informace o soc. službách

Sociální službou

je činnost, kterou zabezpečují poskytovatelé sociálních služeb na základě oprávnění dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon o sociálních službách) s účinností od 1. 1. 2007.

Sociální služby jsou poskytovány jednotlivcům, rodinám i skupinám obyvatel. Zaměřují se na zachování co nejvyšší kvality a důstojnosti života lidí. Mezi nejpočetnější skupiny příjemců sociálních služeb patří zejména senioři, lidé se zdravotním postižením, rodiny s dětmi, ale také lidé, kteří z různých důvodů žijí „na okraji“ společnosti.

Základními činnostmi při poskytování sociálních služeb jsou:

• pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu ,
  • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu,
  • poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy,
  • poskytnutí ubytování nebo pomoc při zajištění bydlení,
  • pomoc při zajištění chodu domácnosti, výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti,
  • poradenství,
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím,
  • terapeutické činnosti,
  • pomoc při prosazování práv a zájmů.

Druhy sociálních služeb

Formy sociálních služeb

• pobytové - služba je spojená s ubytováním v zařízení sociálních služeb
  • ambulantní - osoba dochází nebo je dopravována/doprovázena do zařízení sociálních služeb