Projekt SPRSS UH III.

Více informací najdete zde.

První akce projektu, více čtěte zde.

Internetový portál k dluhové problematice

Charita sv. Anežky Otrokovice zajišťuje informační portál k dluhové problematice

www.poradnasamaritan.cz

Internetový portál si klade za cíl podat informace lidem, kteří mají potíže s dluhy.

Díky zkušenostem získaným z realizace služby Dluhové poradenství, která za tři roky své existence poskytla odborné poradenství v této oblasti několika stovkám lidí z Otrokovic, Zlína a blízkého okolí, jsme se rozhodli tyto zkušenosti předat dále. Vnímáme, že je stále velmi nízká informovanost o této problematice u veřejnosti. Na tyto dotazy budou odpovídat pracovníci služby. Pokud by byl dotaz z oblasti právní, tak máme možnost konzultace s právničkou. Dotazy mohou být vkládány anonymně, a pokud si čtenář přeje, tak mu je odpovězeno bez zveřejnění. Zde je ovšem nutno uvést na sebe kontakt. Na portálu se čtenář také dozví informace o službě Dluhové poradenství Samaritán, kterou poskytuje Charita sv. Anežky Otrokovice, aktuality ze služby a dluhové problematiky obecně. Umístili jsme zde také vzory dokumentů, které se týkají dluhové problematiky a odkazy na důležité internetové stránky. Nyní již jsme zvědaví, jaký bude zájem o tento netradiční způsob poradenství. Hledali jsme podobný informační portál a nepodařilo se nám žádný nalézt.

Zveřejněno dne: 01.03. 2013   Autor: Jana Kozelková