Argo Zlín

Webové stránky: http://www.argozlin.blog.cz
Ředitel/vedoucí: Mgr. Vlasta Pátková
Poskytovatel služby: Společnost dobré vůle Zlín
pomoc sociálně vyloučeným nebo sociálním vyloučením oshroženým osobám

Prostřednictvím terénních programů kontaktujeme a nabízíme pomoc sociálně vyloučeným nebo sociálním vyloučením ohroženým osobám, zejména Romům, žijícím na území Zlínského kraje. Prostřednictvím bezplatného poradenství poskytovaného odbornými pracovníky v místě bydliště klientů pomáháme řešit problémové životní situace a zmírňujeme jejich následky.

Cíl poskytovaných služeb:

Při poskytování služby klademe důraz na individuální přístup, podporu samostatného rozhodování a jednání klienta. Klient se podílí na řešení své problémové situace společně s pracovníkem. Služby jsou poskytovány bezplatně. Hlavním cílem služby je:
a) kontaktování potenciálních uživatelů služby v jejich soukromém prostředí, informovat je o jejich právech, povinnostech a nabídnout jim pomoc při uplatňování jejich oprávněných zájmů,
b) pracovat s uživateli na řešení jejich konkrétní nepříznivé situace na základě dohody na plánu řešení, vést je k aktivitě v postupu řešení, posilovat jejich schopnost jednat samostatně,
c) hlavním cílem služby je samostatný uživatel, který si plní řádně své povinnosti, se stabilizovanou bytovou situací, schopný si udržet a rozvíjet dobré vztahy v rodině i širším okolí a hospodařit s prostředky, které má k dispozici.

Služba je určena dospělým osobám, sociálně, společensky a kulturně vyloučeným, nebo vyloučením ohroženým, převážně Romům, žijícím na území Zlínského Kraje. Jedná se o osoby, které se ocitly v problematické situaci, kterou nejsou schopny řešit samy. Může se jednat o osoby, které žijí ve vyloučených lokalitách (vybydlených bytových domech, periferiích měst, ubytovnách apod.), osoby nezaměstnané, v obtížné životní situaci, zadlužené, s dluhy na nájmu a službách s tím spojených, osoby mající problémy v soužití s majoritní společností, osoby neplnící si řádně své povinnosti spojené s výchovou dětí, osoby obtížně hledající pracovní uplatnění, negramotné, obtížně komunikující s institucemi, osoby zanedbávající základní péči o zdraví, osoby neznalé svých základních práv a povinností a neschopné si informace samostatně obstarat.

Forma poskytované služby:

terénní