Intervenční centrum, středisko Uherské Hradiště

Adresa: Protzkarova 51, 68601 Uherské Hradiště
Webové stránky: www.centrum-poradenstvi.cz
Ředitel/vedoucí: Mgr. Jarmila Hasoňová
Poskytovatel služby: Centrum poradenství pro rodinné a partnerské vztahy
Intervenční centrum Zlínského kraje při Centru poradenství pro rodinné a partnerské vztahy, pracoviště Uherské Hradiště, intervenční centra

Poslání služby:

posláním Intervenčního centra je poskytování odborné pomoci a podpory osobám, které jsou ohroženy násilným chováním ze strany osoby blízké nebo osoby žijící s nimi ve společném obydlí, a vlivem domácího násilí se dostaly do nepříznivé sociální situace a nejsou schopny tuto situaci řešit či jí předcházet. Pomocí sociálního poradenství a sociálně terapeutických činností zvyšovat soběstačnost při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí tak, aby byly schopny těmto situacím předcházet či jej řešit vlastními silami.

Základní činnosti služby:

- poskytuje sociálně-právní poradenství a sociálně-terapeutické činnosti

- poskytuje krizovou intervenci

- zprostředkovává kontakty s dalšími odbornými službami (psychologické, psychiatrické, zdravotnické,

právnické, azylové bydlení aj.)

- nabízí pomoc při sestavování bezpečnostního plánu

Cílová skupina:

osoby starší 16 let, které se vlivem domácího násilí dostaly do nepříznivé sociální situace, osoby ohrožené nebo již vystavené psychickému, fyzickému, sexuálnímu či ekonomickému domácímu násilí.

Konzultační hodiny:

ambulantní:
Pondělí    8.00 - 10.00 hodin
Úterý     13.00 - 16.00 hodin
Středa   13.00 - 18.00 hodin
Čtvrtek       zavřeno
Pátek      8.00 - 13.00 hodin

terénní:
Pondělí  13.00 - 16.00 hodin
Středa     9.00 - 11.00 hodin

Pokud již došlo ze strany Policie ČR či na základě rozhodnutí soudu k vykázání osoby, která vás ohrožuje, z vašeho domova, Intervenční centrum vás bude kontaktovat samo. Pokud k vykázání nedošlo, můžete se obrátit na Intervenční centrum sami. Pokud chcete pomoci osobě z vaší rodiny či okolí, která je ohrožena násilným chováním svého blízkého, můžete se také obrátit na Intervenční centrum.

Zveřejněno dne: 24.04. 2019   Autor: Marta Kratochvílová