Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež TULiP

Adresa: Nádražní 29, 68601 Uherské Hradiště
Telefon: 606 672 239, 725 520 998
Webové stránky: http://www.klubtulip.cz
Ředitel/vedoucí: Mgr. et BcA. Josef Kostka
Poskytovatel služby: Charita Uherské Hradiště
Charita Uherské Hradiště, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež

Charakteristika služby:

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež je služba určena rizikovým, neorganizovaným dětem a mládeži, kteří jsou ohroženi sociálně-patologickými jevy nebo mají vyhraněný životní styl neakceptovaný většinovou společností. Zařízení nabízí smysluplné trávení volného času v klubovně, která je např. vybavena stolním fotbalem, šipkami, stolními hrami, počítačem s připojením na internet. K dalším poskytovaným službám patří sociální intervence, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, základní poradenství, volnočasové činnosti, krizová intervence, situační intervence, terénní sociální práce, doprovodné aktivity, jednání s institucemi ve prospěch klienta, případová práce.

osobám od 12 do 26 let ohroženým společensky nežádoucími jevy, závislostí nebo osobám závislým na návykových látkách, osobám v krizi, osobám žijícím v sociálně vyloučených komunitách, osobám, které vedou rizikový způsob života nebo jsou tímto způsobem života ohroženy, pachatelům trestné činnosti a etnickým menšinám. Lidem od 21 do 26 let nabízí zařízení sociální služby pouze individuální formou (např. poradenství, infoservis, doprovázení atd.).

Forma poskytování:

ambulantní, terénní.

Provozní doba:

ambulantní forma

pondělí-pátek  od 14.00-19.00  hod. (v červenci a srpnu 12.00 -17.00 hod., vždy mimo středy).

15 osob klub v daný okamžik (ambulantní forma), 1 osoba v daný okamžik (terénní forma).

Zveřejněno dne: 06.02. 2012   Autor: Administrátor systému